Üniversite Türk Öğrencileriyle İftar Sofrası
Türk Ünid-Türk Üniversite Öğrenciler Derneğinin organize ettiği iftar yemeğinde, öğrencilerimizle buluştuk.![Üniversite Türk Öğrencileriyle İftar Sofrası](/meb_iys_dosyalar/2016_07/k_04162250_manet1.jpg)
Duisburg-Essen üniversitesinde Türk öğrencilerin düzenlemiş oldukları iftar programının davetlileri arasında; Düsseldorf Başkonsolosu Şule Gürel, Essen Başkonsolos Yardımcısı Ahmet Davaz, Düsseldorf Eğitim Ataşesi Tülin İnce ve Essen Eğitim Ataşesi Recep Alpdoğan´ın yanısıra Müslüman ülkelerden öğrenciler ve Alman öğrenciler katıldılar.
Yaklaşık dört bin Türk öğrencinin öğrenim gördüğü Duisburg-Essen Üniversitesi bünyesinde kurulan Türk Unid´in vermiş olduğu iftar yemeği misafirler tarafından takdirle karşılandı. Oldukça samimi ve sıcak geçen iftar yemeği öncesinde, Ataşemiz Recep Alpdoğan orada bulunan tüm öğrencilerle bire bir tanışarak sohbet etti.