Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği
TÜRKİYE´DE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ
27 Nisan 2018 tarihinde Dortmund Eving Selimiye Cami´de Eğitim Ataşesi Yrd.Doç.Dr. Mehmet Fikret ARARGÜÇ "Türkiye´de Üniversite Eğitimi" konulu bir konferans vermiştir.![TÜRKİYE´DE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ](/meb_iys_dosyalar/2018_05/03170924_IMG_1709.jpg)
T.C. Essen Eğitim Ataşeliğince Dortmund Eving Selimiye Cami´de gerçekleştirilen konferansda, Türkiye´de üniversite eğitimi görmek isteyen gençlerimiz ve aileler bilgilendirilmiştir. Bunun yanı sıra denklik, Açık Öğretim liseleri ve YÖS sınavları hakkında da bilgi verilen gençlerimizin sorularına cevap verilmiş ve Türkçe´nin önemine değinilmiştir.