Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği
TÜRKİYE´DE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ -2-
02 Mayıs 2018 tarihinde Dortmund Türk Okulunda Eğitim Ataşesi Yrd.Doç.Dr. Mehmet Fikret ARARGÜÇ, "Türkiye´de Üniversite Eğitimi" konulu bir konferansın ikincisini vermiştir.![TÜRKİYE´DE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ -2-](/meb_iys_dosyalar/2018_05/04104811_2760ec86-60af-47ac-baff-3c7fec500ec3.jpg)
T.C. Essen Eğitim Ataşeliğince Dortmund Türk Okulunda gerçekleştirilen ve ikincisi yapılan konferansta, Türkiye´de üniversite eğitimi görmek isteyen gençlerimiz ve aileleri bilgilendirilmiştir. Bunun yanı sıra denklik, Açık Öğretim liseleri ve YÖS sınavları hakkında da bilgi verilen gençlerimizin sorularına cevap verilmiş ve Türkçe´nin önemine değinilmiştir.