Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği

TÜRKÇE ÖĞRETİMİ

08.12.2017 tarihinde Gelsenkirchen şehrinde Türkçe Öğretimi Çalıştayı gerçekleştirilmiştir.
TÜRKÇE ÖĞRETİMİ

08.12.2017 tarihinde, Münster Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği ve Münster Valiliği Türkçe Birimi tarafından birlikte organize edilen Türkçe Öğretimi Çalıştayı, Gelsenkirchen şehrinde bulunan  Kommunale Integrationszentrum´da (KIGE) gerçekleştirilmiştir. Gelsenkirchen Türk Öğretmenler Derneği tarafından desteklenen programa, Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği temsilcisi, Türkçe öğretmenleri, veli dernekleri temsilcileri, öğretmenler ve okul öncesi eğitim kurumlarından temsilciler de katılım sağlamışlardır.

Program KIGE temsilcisi Atilla Kavaklıoğlu’nun selamlamasıyla başlamıştır. Programda Münster Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi V. Necmettin Güler bir selamlama konuşması yapmış ve Türkçe’nin önemi ve Türkçe derslerinin durumuna değinmiştir.


Münster Valiliğinde görevli KRV Türkçe sorumlusu Jurgen Mathey selamlama konuşmasında Türkçe derslerinin öneminden bahsetmiştir.

Selamlama konuşmalarının ardından Bielefel Üniversitesi öğretim görevlilerinden Prof. Dr. Yüksel Ekinci ‘Eğitim Dili ve Uzmanlik Dili’ başlıklı sunumunu gerçekleştirmiştir.

Grillo Gymnasium Müdür Vekili Çağatay Gürgen ise sunumunda Türkçe derslerinin ne anlama geldiğinden bahsetmiş ve kaybolan kelime hazinesi üzerinde durmuştur.

Programın Tartışma bölümünde Eğitim Ataşesi Necmettin Güler, Türkçe Sorumlusu Jurgen Mathey, Prof. Dr. Yüksel Ekinci, Grillo Gymnasium Müdür V. Çağatay Gürgen ve Anadil Öğretmeni Turgut Şimşek soruları cevaplandırmışlardır.

 

11-12-201711-12-201711-12-201711-12-2017

Am Zehnthof 55 45307 Essen / Almanya - 0049 201 842 16 31

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.