Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği

Türkçe Derslerine Katılıma Çağrı

Türkçe derslerine katılımı artırmak için Kuzey Ren-Vestfalya Eyaletindeki paydaşlar bir araya geldiler. 
Türkçe Derslerine Katılıma Çağrı

Türkçe derslerine katılımı artırmak için Kuzey Ren-Vestfalya Eyaletindeki paydaşlar Duisburg Veliler Derneği'nin daveti üzerine bir araya geldiler. KRV Eğitim Bakanlığı sayfasındaki istatistik verilere göre eyaletteki Türkçe derslerine katılım oranında bir azalma söz konusu olunca durum değerlendirmesi, ders katılımını artırmaya yönelik yeni stratejiler ve ortak bir yol haritasının belirlenmesi için eyaletimizdeki tüm paydaşlar görüşlerini belirtmek üzere bir araya gelmişlerdir. Her katılımcın söz aldığı toplantıda herkese "İlkeler, hedefler, sorunlar ve çözüm önerilerinin" yazılı olarak iletilebileceği birer form dağıtıldı.

Toplantıya başta ev sahibi olarak Duisburg Veliler Derneği Başkanı Ali Yağız, Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Doç. Dr. Mehmet Fikret Arargüç, Düsseldorf Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi M. Gamze Bozgöz, Münster Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Necmettin Güler'in yanı sıra KRV Türk Veli Dernekleri Federasyonu Onursal Başkanı Kadir Dağlar, Ruhr Öğretmenler Derneği Başkanı Celal Aydemir, KRV Türk Veli Dernekleri Federasyon Başkan Yardımcısı Milazim Koçtürk, Gelsenkirchen Öğretmenler Derneği Başkanı Turgut Şimşek, Ruhr Veliler Derneği Başkan Yardımcısı Ahmet Değirmenci, Almanya Türk Öğretmenler Federasyonu Başkan Yardımcısı Ferhan Tan, Moers Veliler Derneği Başkanı Kurtuluş Kunduz, Ratingen Veliler Derneği Başkanı Ayhan Namlı, Zukunft Bildungswerk Başkanı Turgay Tahtabaş, Talisa Verlag'dan Aylin Keller ile KRV Eyaletinde görev yapan Türkçe öğretmenleri katılım sağlamışlardır. 

Başarılı geçen toplantıya katılım sağlayan tüm paydaşlara teşekkürlerimizi sunarız.

14-02-202214-02-202214-02-2022

Am Zehnthof 55 45307 Essen / Almanya - 0049 201 842 16 31

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.