Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği

TÜRKÇE ANADİL DERSİNE KATILIM

Ataşeliğimiz, yeni okul kayıtlarının başlamasıyla birlikte Türkçe Anadil derslerine katılımı artırmaya yönelik yeni projeler hazırlıyor  
TÜRKÇE ANADİL DERSİNE KATILIM

Bu projeler kapsamında eski milli futbolcumuz Yıldıray Baştürk geçen sene olduğu gibi bu yıl da Türkçe Anadil derslerine katılım kampanyasına destek vereceğini ve bu konuda elinden gelen her türlü yardımı yapacağının sözünü vermiştir.

Önümüzdeki günlerde Arnsberg Valiliği ile başlatılacak kampanyaya da katılım sözü veren Yıldıray Baştürk'e Eğitim Ataşemiz Doç. Dr. Mehmet Fikret Arargüç teşekkürlerini iletmiştir.  Ataşe Arargüç, Türkçe'nin yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız tarafından yalnızca iletişim aracı olarak değerlendirilmemesi gerektiğini, çocuklarımızın özbenliklerini korumaları, kimlik ve kişiliklerini oluşturmaları  ve de zengin kültürümüzden yararlanabilmeleri için tek  yolun Türkçemizi iyi bilmeleri olduğunu ifade etmiştir.

 

11-02-202011-02-2020

Am Zehnthof 55 45307 Essen / Almanya - 0049 201 842 16 31

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.