Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği

"TÜRK DİASPORASI MEDYA ÖDÜLLERİ" YARIŞMASI

  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), kuruluşunun 10'uncu yılında yurt dışındaki genç iletişimcilerimizi teşvik etmek ve çalışmalarına katkı sunmak amacıyla "Türk Diasporası Medya Ödülleri" yarışması düzenlemektedir. Yarışma; kısa film, senaryo, dosya haber, yeni medya ve fotoğraf olmak üzere 5 farklı kategoride gerçekleştirilecektir. Yarışmayla birlikte yeni yetenekler keşfedilerek medya sektörüne ilgi duyan; bir fikri, bir hayali, bir meselesi olan diasporamızın özgün ve nitelikli eserleri toplumla paylaşılacaktır.    


 

Yarışmaya yurtdışında yaşayan ve bulunduğu ülkede en az 7 yıl süreyle ikamet şartını yerine getirmiş; 18-45 yaş arası tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile mavi kartlı kişiler başvurabilecektir. 

 

Son başvuru tarihi 17 Ağustos 2020 olan Türk Diasporası Medya Ödülleri Yarışmasına ilişkin detaylı bilgiye https://www.ytb.gov.tr/haberler/ytbden-turk-diasporasi-medya-odulleri-yarismasi adresinden ulaşılabilir.

 

İlgi duyanlara saygıyla duyurulur.

 

Am Zehnthof 55 45307 Essen / Almanya - 0049 201 842 16 31

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.