Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği

OKUL ZİYARETİ-ALBRECHT BRİNKMANN GRUNDSCHULE DORTMUND

Görev bölgemiz içerisindeki Dortmund´da bulunan Albrecht-Brinkmann Grundschule (İlkokulu) ziyaret edildi.
OKUL ZİYARETİ-ALBRECHT BRİNKMANN GRUNDSCHULE DORTMUND

Dortmund´ta bulunan Albrecht-Brinkmann Grundschule (İlkokul) bölgenin en büyük ilkokullarından biri durumunda. Okul Müdürü Martin NÖLKENBOCKHOFF tarafından karşılanan Eğitim Ataşesi Doç.Dr. Mehmet Fikret ARARGÜÇ, Mustafa AKSU ve Dortmund Türk Eğitim Merkezi (TEM) Müdürü Suphi SOLMAZ okul hakkında bilgi aldılar. Müdür NÖLKENBOCKHOFF, yaklaşık 600 öğrenciye eğitim verdiklerini ve okullarındaki  yabancılar oranın %95´lere vardığını belirtmiştir.

Okul müdürü Martin NÖLKENBOCKHOF´la Dortmund Türk Eğitim Merkezi (TEM) ile işbiliği üzerine görüşmeler yapılarak, her yıl olduğu gibi bu yıl da gerçekleştirilecek olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nda okullarından bir grup öğrencinin katılımı konusunda mutabakata varılmıştır. Bunun yanı sıra TEM´in faaliyetleri hakkında bilgi verilmiş ve okul müdürü tarafından ilgiyle karşılanmıştır. TEM kurslarına öğrencileri ve aileleri yönlendireceğini belirten müdür NÖLKENBOCKHOF, Ataşenin ziyaretinden büyük memnuniyet duyduğunu dile getirmiştir.

 

19-11-201819-11-2018

Am Zehnthof 55 45307 Essen / Almanya - 0049 201 842 16 31

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.