Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği

Lünen Ditib Merkez Selimiye Cami´nde İftar

Lünen´de bulunan Ditib Merkez Selimiye Cami´nin organize ettiği iftar davetine T.C. Essen Başkonsolosluğu adına Eğitim Ataşesi Doç.Dr. Mehmet Fikret ARARGÜÇ iştirak etmiştir.
Lünen Ditib Merkez Selimiye Cami´nde İftar

Bölgemizde bir çok yerde organize edilen iftar davetlerinden birisi olan Lünen´de ki Ditib Merkez Selimiye Cami iftar davetine T.C. Essen Başkonsolosluğu adına Eğitim Ataşesi Doç.Dr. Mehmet Fikret ARARGÜÇ katılmıştır. Bir çok alman davetlilerinde bulunduğu iftar yemeğinde M.Fikret ARARGÜÇ´ ün yanısıra, Din Ataşe vekili Muharrem ÇİMŞİT, Lünen Belediye Başkan vekili Siegfried STÖRMER, eski KRV Eyaleti milletvekili ve Entegrasyon sorumlusu Rainer SCHMELTZER, Dortmund Emniyet Müdür vekili ve Lünen Emniyet müdür vekili iştirak etmişlerdir.

Alman komşuların ve vatandaşlarımızın ilgi gösterdiği iftar yemeği sonrası Eğitim Ataşesi M. Fikret ARARGÜÇ, alman davetlilerle ikili görüşmeler yapmıştır. Organizasyonda emeği geçen başta dernek başkanı Erdal Canbay olmak üzere din görevlilerimize ve vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

 

07-06-201807-06-201807-06-201807-06-2018

Am Zehnthof 55 45307 Essen / Almanya - 0049 201 842 16 31

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.