Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği

GELECEKTEN MEKTUP VAR

  MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anma etkinlikleri kapsamında yurt dışında yaşayan 7-17 yaş arası çocuklarımızın katılabileceği "Gelecekten Mektup Var" yarışması düzenlenmektedir.       
GELECEKTEN MEKTUP VAR

 

"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anma etkinlikleri kapsamında yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın 15 Temmuz hain darbe girişimi konusunda bilinçlenmelerini sağlamak, milli birlik ve beraberlik duygularını güçlendirmek ve geleceğin Türkiye'sine olan azim ve inancı artırmak amacıyla "Gelecekten Mektup Var" yarışması düzenlenmektedir.
7-11 ve 12-17 yaş arası çocuklar olmak üzere iki yaş grubunda gerçekleştirilecek yarışmaya katılımcılar "Vatan Vazgeçilmez, Türkiye'm Geçilmez" temalı mektuplarını ve başvuru formunu 4 Haziran - 2 Temmuz 2021 tarihleri arasında abdigmyarisma@gmail.com adresine göndererek yarışmaya katılabileceklerdir.
Yarışmada dereceye giren ilk üç öğrencinin isimleri Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün web sayfası (http://abdigm.meb.gov.tr) ve sosyal medya hesaplarında (twitter/mebabdigm; facebook/mebabdigm; instagram/mebabdigm) duyurulacaktır.

 

Şartname için tıklayınız

Başvuru Formu için tıklayınız

 

07-06-2021

 

 

 

Am Zehnthof 55 45307 Essen / Almanya - 0049 201 842 16 31

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.