Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği

DORTMUND TÜRK EĞİTİM MERKEZİNİ ZİYARET

Essen Eğitim Ataşesi Yrd.Doç.Dr. Mehmet Fikret Arargüç´ün ev sahipliğinde, Köln Eğitim Ataşesi Prof.Dr. Mustafa Gencer, Düsseldorf Eğitim Ataşesi Hacer Özdoğan  ve Münster Eğitim Ataşesi Necmettin Güler, Dortmund Türk Eğitim Merkezini ziyaret etmiş ve merkez müdürü Suphi Solmaz´dan merkezin işleyişi hakkında bilgi almışlardır.
DORTMUND TÜRK EĞİTİM MERKEZİNİ ZİYARET

KRV Eyaletimizde uzun zamandır boş bulunan Eğitim Ataşeliklerinin tamamına ( Düsseldorf, Essen, Köln ve Münster) Eğitim Ataşeleri atanmıştır. Bu vesile ile hem Eyalet Ataşelerinimiz kendi aralarında bir  görüş alış verişinde bulunmak üzere Almanya´da tek olan Dortmund Türk Eğitim merkezinde bir araya geldiler.Merkezi gezerek, işleyişi  hakkında merkez müdürü Suphi Solmaz´dan bilgi alan Ataşelerimiz, aynı gün içerisinde yine eğitim merkezi binası içinde yapılan Veli Dernekleri Fedarasyonun olağan kuruluna katılım yapmışlardır. Eyaletteki veli dernekleri temsilcileri ile tanışıp, hem görüş alışverişinde bulunan Ataşelerimiz, eğitim ile ilgili projeleri hakkında bilgi vermişleridir.

 

12-03-201812-03-201812-03-201812-03-2018

Am Zehnthof 55 45307 Essen / Almanya - 0049 201 842 16 31

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.