Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği

DORTMUND BELEDİYESİ KÜLTÜR DAİRESİNE ZİYARET

DORTMUND BELEDİYESİ KÜLTÜR DAİRESİNE ZİYARET

Eğitim Ataşesi Doç.Dr. Mehmet Fikret Arargüç, Dortmund Büyükşehir Belediyesi Şehir Direktörü ve aynı zamanda Kültür İşleri Sorumlusu Jörg Stüdemann´ı makamında ziyaret etti. Görüşmede T.C. Essen Başkonsolosluğu ve Eğitim Ataşeliği himayesinde Dortmund Türk Eğitim Merkezinin koordinasyonunda her yıl olduğu gibi bu yıl da yapılacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı kutlamaları hakkında görüşülmüş, yapılan toplantıya Eğitim Ataşeliğinden Mustafa Aksu ve  Jörg Stüdemann´ın yardımcısı Öykü Özdencanlı´da hazır bulunmuştur.

Eğitim Ataşeliği olarak Dortmund´ta yaşayan Türk ve Türk kökenli ile diğer yabancı uyruklu insanların uyum sürecinde her türlü desteği vereceğimizi ve kültürel etkinliklerimizde birlikte hareket edebileceğimiz bildirilmiş olup bu bağlamda Jörg Stüdemann´da memnuniyetini dile getirmiştir.

Karşılıklı görüş alış verişinden sonra Ataşelik ve Dortmund Belediyesi olarak bir çok konuda birlikte hareket etme konusunda mutabakata varılmıştır.

 

06-03-201906-03-2019

Am Zehnthof 55 45307 Essen / Almanya - 0049 201 842 16 31

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.