Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği

Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri Proje Kapsamında Bulundukları Almanya’da Eğitim Ataşeliğimizi Ziyaret Ettiler

    Erasmus+ Programı kapsamında Türkiye’de ilk akredite olan meslek lisemiz, Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, 1 Şubat 2018 Perşembe günü, yürütmekte oldukları Erasmus+ Programı VET Mobility Charter projesi kapsamında bulundukları Almanya’da Eğitim Ataşeliğimizi ve Başkonsolosluğumuzu ziyaret ettiler.
Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri Proje Kapsamında Bulundukları Almanya’da Eğitim Ataşeliğimizi Ziyaret Ettiler

 

 

Proje kapsamında, 7 Metal Teknolojisi öğrencisi ile onlara refakat eden Metal öğretmeni Celali Yılmaz, Almanya’nın Duisburg şehrinde 3 hafta süreli uygulamalı staj programına katılacaklar. Proje katılımcısı öğrencilerimiz staj faaliyetlerinin yanı sıra projenin sosyal, kültürel boyutu kapsamında teknik geziler, şehir gezileri ve Almanya’daki Sivil Toplum Kuruluşu yetkilileriyle görüşmeler yapmaktadırlar. Bu bağlamda Essen Başkonsolosluğuna ziyaret gerçekleştirilerek görevine yeni atanan Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Fikret Arargüç, Muavin Konsolos Zafer Yurtyapan ve Eğitim Ataşeliği personeli Mustafa Aksu ile görüşmeler yapıldı. Başkonsolosluğumuzun çalışmaları ve Eğitim Ataşeliğimizin çalışmaları hakkında bilgi verilen bu görüşmelerde, Metal Öğretmeni Celali Yılmaz da Bilecik ili, okul ve yürütülen proje hakkında Ataşeliğimize  bilgi vermiştir. Başkonsolosluk birimleri tanıtılıp gezdirilen öğrencilerimiz, aynı zamanda Başkonsolosluk çalışanlarıyla da sohbet etme imkanı bulmuşlardır.

02-02-201802-02-201802-02-201802-02-201802-02-201802-02-2018

   

Am Zehnthof 55 45307 Essen / Almanya - 0049 201 842 16 31

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.