Başkonsolosluk Konutunda Türk Öğrencilerle Bayramlaşma
Başkonsolos Mustafa Kemal Basa, Türk öğrencilere konutunda bayramlaşma programı düzenledi.![Başkonsolosluk Konutunda Türk Öğrencilerle Bayramlaşma](/meb_iys_dosyalar/2016_07/k_14104732_img_20160708_210349.jpg)
Essen Başkonsolosu Mustafa Kemal Basa, Duisburg-Essen Üniversitesi bünyesinde yeni kurulan, Türk Öğrenciler Derneği’yle (Verein Türkischer Studenten - VTS) ilki 20 Şubat 2016 Cumartesi günü düzenlenmişti. İkincisi 08 Temmuz 2016 Cuma günü Ramazan Bayramı vesilesiyle yaklaşık 200 Türk üniversite öğrencisini Başkonsolosluk resmi konutunda ağırladı. Eğitim Ataşemiz Recep Alpdoğan´ın da hazır bulunduğu etkinlikte, öğrencilerimizle oldukça samimi sohbetler gerçekleştirilmiştir.
Davette, çok sayıda STK temsilcisinin yanı sıra eğitim gönüllüsü gençlerimiz ve işadamlarımız da hazır bulunmuşlardır.