19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çoşkuyla kutlandı.![19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı](/meb_iys_dosyalar/2018_05/22165516_aaaaaa.jpg)
Eğitim Ataşeliğimiz himayesinde ve Bakanlığımız öğretmenlerince organize edilen, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Dortmund Türk Eğitim Merkezi (TEM)´in her yıl olduğu gibi muhteşem bir törenle, gençler ve vatandaşlarımızla çoşkuyla kutlandı.
Törende, halk oyunları gösterilerinin yanısıra gençler şiirler okudu, marşlar söylendi. Açılış konuşmasını TEM Müdürü Suphi Solmaz´ın yaptığı törende günün anlam ve önemini Muavin Konsolos Zafer Yurtyapan yapmıştır. Emeği geçen başta Bakanlığımız öğretmenleri, eğitmenlerimiz, törende aktif rol alan gençlerimiz ve velilerine teşekkürü borç biliriz.